"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ajutoare umanitare de la BOLZANO

Parohia noastrǎ a reuşit sǎ trimitǎ unei familii nevoiaşe cu 5 copii din România (oraşul Topliṭa ) ajutoare umanitare, formate din alimente neperisabile, ȋmbrǎcǎminte ( copii şi adulṭi ) şi jucǎrii. Familia este foarte credincioasǎ şi participǎ regulat la slujbele parohiei ortodoxe “ Sf. Nicolae “ din oraşul Topliṭa.

Mulṭumesc pe aceastǎ cale preoṭilor din localitate care s-au deplasat la locuinṭa acestei familii pentru a le duce ajutoarele trimise de noi precum şi credincioşilor din Parohia noastrǎ din BOLZANO, care ne-au sprijinit permanent ȋn activitǎṭile cu caracter UMANITAR pe care le-am promovat.

Domnul sǎ rǎsplǎteascǎ ȋnsutit jertfa fiecǎruia!

 

Preot Lucian Milasan, BOLZANO

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3552019