"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Conferință preoțească în Protopopiatele Triveneto I și III

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan, Episcopul Ortodox Român al Italiei și prin purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte Atanasie de Bogdania, sub conducerea Preacucernicului Părinte Protopop Avram Matei, în seara zilei de 6 aprilie 2021, a avut loc Adunarea Protopopială a Protopopiatelor Triveneto I și III.

Gazda întâlnirii a fost Parohia „Sf. Muceniță Cristina” din Prata di Pordenone, iar conferința cu tema „Comunitățile ortodoxe românești din Ungaria. Episcopia Ortodoxă Română a Ungariei. Înființare și organizare” a fost susținută de către Preacucernicul Părinte Leonid Plantoș.

La finalul întrunirii, Preacucernicul Părinte Protopop Avram Matei a transmis ultimele recomandări pastorale și administrative în contextul dificil pe care îl traversăm.

 

 

                                                                        Arhim. Antonie

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3524888