"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Diaconia social filantropică a românilor

„Nu ştiţi voi postul care Îmi place? - zice Domnul... Împarte pâinea ta cu cel flămând, adăpostește în casă pe cel sărman, pe cel gol îmbracă-l şi nu te ascunde de cel de un neam cu tine. Atunci lumina ta va răsări ca zorile şi tămăduirea ta se va grăbi. Dreptatea ta va merge înaintea ta, iar în urma ta slava lui Dumnezeu.” Isaia 58:6-8

 

Ne aflăm în perioada Postului cel Mare, al Sfintelor Pătimiri ale Domnului nostru Iisus Hristos, o perioadă în care suntem chemați să intensificăm acțiunile sociale și filantropice și să căutăm pe cel flămând, pe cel sărman, pe cel întemnițat și pe cel gol. 

 

 

Citește mai departe >>>

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3524858