"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ziua Mamei Creștine, în Parohia „Sfântul Apostol și Evanghelist Matei” din Salerno

Duminică, 28 martie, duminica după praznicul Buneivestiri, zi dedicată mamelor creștine, copiii Școlii Parohiale a Parohiei “Sf. Ap. și Evanghelist Matei” din Salerno au sărbătorit prin poezie și cântec Ziua Mamei Creștine, mulțumind astfel celor care i-au învățat prima rugăciune și care au sădit în sufletul lor dragostea de Dumnezeu și de Biserică. La sfârșitul serbării, toate mamele din biserică au primit din partea copiilor câte o îmbrățișare și un buchet de flori.

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3524827