"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ajutoare pentru nevoiașii din Romania

Cu ajutorul lui Dumnezeu, Parohia Sfântul Mucenic Bonifatie din orașul San Bonifacio, Italia, a dăruit persoanelor nevoiașe din zonele limitrofe ale Brașovului haine și articole de igienă, prin intermediul Fundației Bucuria Darului din Brașov.  Preotul paroh aduce călduroase mulțumiri credincioșilor care s-au implicat în această lucrare caritabilă - mai ales familiei Pricope Narcis și Ionela-, doamnei preotese Voinicu din Parohia Augustin, celor care se vor îngriji ca aceste daruri să ajungă la cei nevoiași, și nu în ultimul rând firmei de curierat ACD Expres Expres Strada Colet srl care a participat la această bucurie. 

A consemnat: Preot Daniel Stîngă

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3524811