"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Sărbătoarea  Bunei Vestiri și ziua mamei creștine la Porretta Terme(BO)

Buna Vestire - care este şi Ziua Mamei Creştine - le pune în faţă tuturor celor care au acceptat darul vieţii pe Maica Domnului – ocrotitoarea dar şi modelul lor. Este ziua în care femeia este chemată să îşi aducă aminte de darurile speciale primite de la Dumnezeu, aceste calităţi care pot face universul din jurul ei să înflorească, aceşti talanţi primiţi împreună cu chemarea de a-i folosi şi a-i înmulţi.

În  duminica de după Sărbătoarea Bunei Vestiri, pe 28 martie 2021, în Parohia ”Sf. Mc. Varvara” di Porretta Terme (BO) păstorită de părintele Gheorghe Zavate, după Sfânta Liturghie, a avut loc un program artistic dedicat mamei creștine, susținut de copiii și adolescenții de la Școala Duminicală coordonați de preoteasa Florica. Programul a cuprins intonarea de pricesne specifice momentului  și recitarea de poezii dedicate mamei. La final de sărbătoare, fiecare mamă, femeie sau fată au primit câte o floare în semn de prețuire și dragoste.

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3524857