"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Duminica Ortodoxiei – prăznuită prentru prima dată la parohia Genova 2 - Chiavari

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan și prin purtarea de grijă a Preasfințitului Părinte Episcop Vicar Atanasie de Bogdania, astăzi, 21.03.2021, în cadrul  Parohiei Genova 2 - Chiavari, cu hramul Sfantului Cuvios Ioanichie cel Nou de la Muscel  din Protopopiatul Liguria, pentru prima dată de la începutul misiuni pastorale a fost sărbătorită, în prima Duminică a Sfântului și Marelui Post, numită Duminica Ortodoxiei, cinstirea sfintelor icoane, așa cum a fost stabilită de Sfinții Părinți la Sfintele Sinoade.

Dăm slavă lui Dumnezeu pentru toate.

Post binecuvantat, cu mult spor și folos duhovnicesc.

Preot Cosmin Pandra

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3524880