"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Primul Hram al Parohiei Ortodoxe Române din Venaria Reale

21 Octombrie 2020 este ziua în care îl prăznuim pe Sfântul Cuvios Ilarion cel Mare, ocrotitorul parohiei noastre din Venaria Reale. Cu emoție în suflet, am slujit atât Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie avându-l ca invitat pe Pr. Consilier Ioan Haba cât și Taina Sf. Maslu având ca invitați pe Pr. Dr. Paul Porcescu și Pr. Secretar Valeriu Andrei Grosu. Este primul Hram organizat, eveniment duhovnicesc cu ocazia căruia împlinim un an de la înființarea parohiei noastre . Slavă lui Dumnezeu pentru toate cele minunate care s-au petrecut sub ocrotirea marelui nostru Sfânt Cuvios Ilarion cel Mare.

 

“Sfinte Cuvioase Ilarion cel Mare roaga-te lui Dumnezeu pentru noi.“

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

3552006