"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Instalarea noului preot paroh la San Marino

Cu ajutorul lui Dumnezeu si cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, duminică, 4 August, la ceas de seara, in Parohia Sfânta Mare Muceniță Marina, din Republica San Marino, a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu la care au participat preoții din protopopiatul Emilia-Romagna II, Episcopia Ortodoxă Română a Italiei, dar si credincioșii parohiei.

La finalul slujbei a fost săvârșită instalarea noului preot paroh, în persoana preacucernicului părinte Ștefan Răzvan Damaschin, de către Părintele Protopop Vasile Jora, care i-a adresat un cuvânt de încurajare în noua misiune încredințată.

Domnul sa binecuvânteze viitoarea lucrare a noului părinte duhovnicesc al comunității din Republica San Marino !

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3040955