"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Instalarea noului Paroh la Monselice-Este

 

 

Cu ajutorul Domnului cu binecuvântare Preasfințitului Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, duminică 28 Iulie 2019 la Parohia Ortodoxă Română “Sfinții Mucenici Epictet și Astion” din Monselice-Este a avut loc un eveniment de bucurie dar în același timp și de un pic de tristețe. Așa cum a rânduit Dumnezeu prin Preasfințitul Părinte Episcop, Pr. Adrian Hazu a predat ștafeta parohiei noului paroh Pr. Alexandru Aniței. Sa săvârșit împreuna Sfânta și Dumnezeiască Liturghie, la sfârșitul căreia Pr. Adrian Hazu a prezentat comunității noul paroh. Și a adresat un cuvânt de bun venit Părintelui Alexandru, care la rândul lui a mulțumit Părintelui Adrian și doamnei preoteasa pentru tot ce au făcut până acum în parohie, cerând de asemenea enoriașilor parohiei să-l susțină în noua misiune. Totul sa încheiat cu o frumoasă surpriză din partea consilierilor care au făcut un tort de bun venit Părintelui Alexandru și doamnei preotese Monica, și de rămas bun Părintelui Adrian și doamnei preotese Alina.

 

A consemnat

Pr. Alexandru Aniței

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3040841