"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Ateliere și conferință în parohia Sfântul Proroc Ioan Botezătorul din Savona

În perioada 12-14 iulie 2019,cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, în parohia Sfântul Proroc Ioan Botezătorul din Savona, s-a desfășurat un program de ateliere și conferință cu tinerii, adulții și părinții din protopopiatul Liguria, susținut de către Părintele Arhidiacon Lect. Dr. Adrian Sorin Mihalache având ca temă la Ateliere ,, Cultivarea Atenției”, iar la Conferință ,,De la iarmaroc la schit. Neuroștiințele și filocalia despre (ne)liniștea gândurilor.” Efectul credincioșilor după aceste ateliere a fost unul foarte pozitiv, iar cei care nu au reușit să participe și-au propus ca la următoarea întâlnire să nu lipsească, drept pentru care cerința de a organiza alte ateliere este foarte mare. Nădăjduim ca această inițiativă de formare ,să dea cât mai multe roade duhovnicești, încurajându-i în lupta duhovnicească ce are ca scop mântuirea sufletului. Mulțumim Bunului Dumnezeu pentru cele împlinite și Îl rugăm să ne ajute să facem întru toate voia Lui.

Preot Gheorghe Andronic

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3040840