"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Tabăra ”Bucuria” a Protopopiatului Sicilia la cea de-a II ediție

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, a început cea de-a II ediție a Taberei Protopopiatului Sicilia, intitulata sugestiv ”Bucuria” și care se desfașoară în perioada 14 - 19 Iulie cu participarea parohiilor: Ragusa, Trapani-Alcamo, Palermo, Canicatti și Ribera.

Așa cum pentru orice început de lucrare cerem binecuvântarea lui Dumnezeu, deschiderea taberei a avut loc în duh de rugăciune, unindu-ne în rugăciune la Slujba de Te-Deum săvârșita de PC Prot. Nicolae Chilcos, Pr. Martinian Epure, Pr. Petru Taraboi și Pr. Stelian Mandea.

După ce copiii au luat cunoștință de regulamentul taberei, au participat la o serie de activități de cunoaștere și de relaxare.

După bucuria pe care o aveau înscrisa pe fețele lor copiii, ne-am dat seama că este un început minunat. Așa sa ne ajute Dumnezeu ca, pe tot parcursul taberei, sa avem parte de bucurii și clipe de neuitat.

 

 

 

 

Urgența Coronavirus

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

3097574