"Io vi do un nuovo comandamento: che vi amiate gli uni gli altri. Come io vi ho amati, anche voi amatevi gli uni gli altri." (Giovanni 13, 34)

Tabăra ”Bucuria” a Protopopiatului Sicilia la cea de-a II ediție

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu și cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, a început cea de-a II ediție a Taberei Protopopiatului Sicilia, intitulata sugestiv ”Bucuria” și care se desfașoară în perioada 14 - 19 Iulie cu participarea parohiilor: Ragusa, Trapani-Alcamo, Palermo, Canicatti și Ribera.

Așa cum pentru orice început de lucrare cerem binecuvântarea lui Dumnezeu, deschiderea taberei a avut loc în duh de rugăciune, unindu-ne în rugăciune la Slujba de Te-Deum săvârșita de PC Prot. Nicolae Chilcos, Pr. Martinian Epure, Pr. Petru Taraboi și Pr. Stelian Mandea.

După ce copiii au luat cunoștință de regulamentul taberei, au participat la o serie de activități de cunoaștere și de relaxare.

După bucuria pe care o aveau înscrisa pe fețele lor copiii, ne-am dat seama că este un început minunat. Așa sa ne ajute Dumnezeu ca, pe tot parcursul taberei, sa avem parte de bucurii și clipe de neuitat.

 

 

 

 

Portalul EORI

Ricerca

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 
 

Calendario ortodosso

 

Apostolia

Reportage EORI

 
 

Buona parola

Numero di visitatori

2995230