"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Din suflet pentru suflet … parohia Verona II

 

 

La 15.08.2019 Parohia Verona 2, în frunte cu preotul paroh Pavlescu Vladimir, responsabil pentru activitățile sociale în cadrul protopopiatului, a donat diverse fructe celor 15 familii originare din țările Azerbadjan, Kazahstan, Ucraina și Republica Moldova, care la momentul actual sunt internați cu copiii mici în secțiile de Oncologie din Spitalul Borgo Trento Verona și Cadidavid.

Toate familiile au rămas profund emoționați de gestul acesta, mulțumind din suflet părintelui și parohiei Verona 2, pentru aceasta contribuție atât de însemnată,  la acest ceas de grea încercare pentru ei și familiile lor.

Bunul Dumnezeu să le dea însănătoșire grabnică acestor copilași, să le aline sufletul și trupul prin marea Sa Putere Dumnezeiască.

 

Călugăreanu Silvia

 

 

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

 

FTOUB Roma

Apostolia

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Sinaxar

Vizitatori pe site

2771760