"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Ajunul Botezului Domnului la sediul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, de la Roma

Cu ajutorul Domnului și cu Binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Siluan, al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, sâmbătă, 5 ianuarie 2019, Preasfințitul Părinte Arhiereu-vicar Atanasie de Bogdania a săvârșit Dumnezeiasca Liturghie în Paraclisul „Adormirea Maicii Domnului” din incinta sediului episcopal de la Roma.

În cuvântul de învățătură, Preasfinția Sa le-a vorbit celor prezenți despre praznicul Botezului Domnului, când ni se arată tuturor iubirea Sfintei Treimi, Care veghează asupra noastră și ne arată Calea care duce la mântuire, prin încredințarea întregii vieți în grija Mântuitorului nostru Iisus Hristos.

La final, toți credincioșii au fost binecuvântați de către Preasfințitul Părinte Atanasie de Bogdania.