Întâlnirea responsabililor de sectoare

ale Departamentului Social de la Roma

februarie 2017

 

Pe data de 16 februarie 2017, a avut loc la Centrul Social „Sfântul Alexie Omul lui Dumnezeu și Sfântul Mucenic și Arhidiacon Laurențiu” din Roma, întâlnirea preoților din cele 3 protopopiate din Lazio, responsabili cu departamentele și diaconiile din zonă, moment coordonat de părintele vicar Atanasie. Introducerea la întâlnire a făcut-o pr. Gabriel Popescu coordonatorul sectorului social-filantropic. Scopul acestei întâlniri a fost dinamizarea și îmbunătățirea misiunilor departamentelor și diaconiilor sociale în teritoriul Episcopiei noastre.

Următoarea întâlnire va avea loc în luna martie în unul din protopopiatele din Nordul Italiei.

 

A consemnat pr. Bogdan Petre

 

 

Mai multe fotografii găsiți aici