Agendă/Diario pentru tine!ri 2017/2018


Cuvânt înainte
la prima agendă/diario pentru tine!ri

 

Dragă cititorule al acestei agende,

 

Ne-am gândit ca, odată cu venirea toamnei și cu începerea unui nou an școlar (2017/2018), să-ți oferim posibilitatea de a avea o agendă/diario care să te însoțească pe toată perioada anului școlar și pe perioada vacanțelor, punându-ți la dispoziție cuvinte din Sfintele Scripturi, învățături frumoase și îndemnuri, la care se adaugă (la rubrica „Știați că? / Lo sai che?) curiozități și lucruri interesante despre sfinți și despre lucrurile minunate din viața omului și din natura ce ne înconjoară.
Pentru a se putea edita prezenta lucrare, noi, obștea Mănăstirii Adormirea Maicii Domnului de la Centrul Eparhial de la Roma, am muncit asiduu, ca să-ți punem la dispoziție – pentru tine!ri – o agendă creștină cât mai plăcută, cu trei modele de copertă.
În speranța că agenda de față este pe placul tău, îți urăm un an școlar bogat în cunoștințe noi, plin de roade și de împliniri, spre bucuria ta și a celor dragi ai tăi.

Doamne ajută.

Obștea Mănăstirii Adormirea Maicii Domnului
– Roma 

Distribuiți:
Scroll Up