O nouă apariție editorială pentru tineri

Episcopia Ortodoxă Română a Italiei și Mănăstirea Adormirea Maicii Domnului de la Roma, prezintă o nouă apariție editorială, dedicată tinerilor ortodocși și anume Agenda pentru Tineri. Agenda pentru tineri își propune să devină, pentru tânărul ortodox, o călăuză duhovnicească pe tot parcursul anului bisericesc și școlar, dar și un spațiu în care se pot nota date și evenimente importante.

Agenda pentru tineri cuprinde tot anul bisericesc și școlar (septembrie 2017/august 2018) și va putea fi achiziționată, începând cu luna iulie, prin cadrul departamentului de materiale al Episcopiei Italiei (email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.; tel: 067 138 30 51), sau la pangarele parohiale.