Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului mamei Doamnei Preotese Mihaela Manea de la Thiene

Stimată Doamnă Preotesă,

Preacucernice Părinte,

Îndoliată Familie,

Hristos S-a Înălțat !

 

Am aflat cu întristare despre trecerea la cele veșnice a roabei lui Dumnezeu Verginia, soție, mamă, socră și bunică pentru cei care faceți parte din familia sa.

Dacă primul simțământ care ne încearcă la moartea celor apropiați este întristarea, îndreptându-ne spre Domnul Hristos, biruitorul morții, întristarea noastră se preface în mângâiere, dispunându-ne inima să primească cuvântul psalmistului care zice: "Fericită este calea în care mergi astăzi suflete, că s-a gătit ție loc de odihnă".

La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, mă rog, împreună cu clerul și cu credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului roabei Sale Verginia, acolo unde toți drepții se odihnesc, iar pe cei rămași Domnul milei să-i mângâie și să-i întărească cu Harul Său.

Pomenire veșnică sufletului roabei lui Dumnezeu Verginia!

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare familiei îndoliate,

 

 

† Episcopul Siluan

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Numărul total de vizitatori

  11783498