Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului bunicii Doamnei Preotese Nicoleta Baltag de la parohia Roma III

Preacucernice Părinte Ciprian,

Cucernică Preoteasă Nicoleta,

Îndoliată Familie,

 

Am aflat cu întristare de trecerea întru nemurire a roabei lui Dumnezeu Maria, bunica doamnei Preotese Nicoleta. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei Voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască roabei Sale Maria iertare și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din eparhia noastră, rugăm pe Mântuitorul Hristos, Cel înviat din morţi, să odihnească sufletul roabei Sale Maria în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea sa dintre noi.

Veşnica ei pomenire, din neam în neam!

Cu arhierească binecuvântare pentru familia îndurerată

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei

Căutare

Apostolia

FTOUB Roma

Instagram

  5 X 1000

   

  Catedrala Neamului

  construimcatedrala.ro

  Tinerii ortodocși

  Nepsis

  Reportaje EORI

   
   

  Vă Recomandăm

  Agenda/Diario pentru tine!ri 2019/2020

   

   

  Numărul total de vizitatori

  11783491