Mesaj de condoleanțe cu ocazia decesului mamei părintelui Pr. Ion Cîrlan (Brescia II)

Preacucernice Părinte Ion,

Doamnă preoteasă,

Îndoliată Familie,

Am aflat cu întristare despre trecerea la cele veșnice a roabei lui Dumnezeu Vasilița, mamă, soacră și bunică pentru cei care faceți parte din familia sa.

La acest moment de încercare pentru întreaga voastră familie, mă rog, împreună cu clerul și cu credincioșii din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, pentru iertarea și veșnica odihnă a sufletului roabei Sale Vasilița, acolo unde toți drepții se odihnesc, iar pe cei rămași Domnul milei să vă mângâie și să vă întărească cu Harul Său.

Pomenire veșnică sufletului roabei lui Dumnezeu Vasilița!

Cu arhierească binecuvântare și cu părintească îmbrățișare,

 

† Episcopul Siluan

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei