Mesaj de condoleanţe cu ocazia decesului bunicii diaconului Cristian Țuțuroi – Centrul Eparhial

Cucernice Diacone Cristian,

Cucernică  Diaconiță,

Îndoliată Familie,

Am aflat cu întristare de trecerea la Domnul a roabei lui Dumnezeu Elena. Unind condoleanțele noastre la doliul familiei Voastre, Îl rugăm pe Domnul iubirii nemărginite să dăruiască roabei Sale Elena iertare și odihnă în veșnicia Sa.

Împreună cu toţi membrii clerului şi cu credincioşii din Eparhia noastră, Îl rugăm pe Mântuitorul Hristos Cel înviat din morţi să odihnească sufletul roabei Sale Elena în lumina cea neînserată a Împărăţiei Sale, unde drepţii ca luminătorii strălucesc, şi să mângâie familia îndoliată şi pe toţi cei care azi sunt întristaţi de plecarea sa dintre noi.

Veşnica ei pomenire, din neam în neam!

Cu arhierească binecuvântare pentru familia îndurerată și cu părintească îmbrățișare,

 

† Episcopul SILUAN

al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei