PSALMI ALEȘI

FOLOSITORI LA TOATĂ TREBUINȚA

 

Pentru comenzi vă rugăm sa luați legătura cu

Episcopia Ortodoxă Română a Italiei :

Via Ardeatina 1741, 00134, ROMA, ITALIA

Tel : +39 067 197 343; Fax: +39 069 028 09 40

Mail : Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

 

 

  

ARGUMENTÎn această mică broșură am considerat potrivit de a pune la îndemâna celor ce o vor folosi, o adunare de psalmi, care să poată fi citiți la diferite trebuințe și situații, întâlnite mai des în viața de toate zilele, aici pe meleaguri străine. Ne-am inspirat din cele lăsate de sfântul Arsenie al Capadochiei făcătorul de minuni (+1924), cel care l-a botezat pe părintele Paisie Aghioritul (+1994) și care a slujit pentru câteva sate de greci rămase pe teritoriul Turciei, în Capadochia, până în 1924 (când au fost repatriate). Părintele Arsenie, recomanda celor care veneau la el, creștini sau chiar necreștini, cu probleme și situații foarte variate, psalmi aleși, adaptați la diferitele trebuințe, pe care citindu-i, aceștia se tămăduiau sau aflau dezlegare. Traducerea prezentă este cea din ediţia diortosită a Psaltirii, Editura Reîntregirea, Alba Iulia 2007.

Căutare

5 X 1000

Catedrala Neamului

construimcatedrala.ro

Tinerii ortodocși

Nepsis

Vă Recomandăm

 

 

 

 

 
 

Vizitatori pe site

Avem 2942 vizitatori și nici un membru online

Numărul total de vizitatori

9571384